| Paywa a întrebat:

Am o imaginatie foarte bogata si am note mari la toate materiile. Intrebarea e: ce cariera sa imi aleg? happy

Răspuns Câştigător
| gloria_1375 a răspuns:

Eu iti recomand atunci sa urmezi chiar specializarea Mate-Info si la licenta. In primul rand ca e dubla specializare si nu stii niciodata cand ai nevoie de amandoua pe diploma si poti folosi limba engleza foarte mult sau sa iti alegi o alta specializare de licenta dar care sa fie cu predare in limba engleza, dar ai grija sa fie acreditata in cazul in care pe viitor iti doresti sa te stabilesti dincolo pentru a nu avea probleme cu echivalarea studiilor. Vezi Nomenclatorul domeniior, specializarilor programelor universitare. Daca nu il gasesti pe net trimite-mi email si ti-l trimit. Succes!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| deutza12 a răspuns:

Arhitect( eu asta as vrea big grin), avocat...si altele

| IMC90 a răspuns:

Poti incerca cariera de piatra de la Baia Mare
Din cate vad, e frumos toamna :
http://www.youtube.com/watch?v=np17O_PUFKc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca ai o imaginatie bogata poti sa-ti alegi multe joburi. De exemplu designer, fie vestimentar sau interior-exterior. Se catiga destul de bine, sau reporte, arhitect poti sa mergi pe creatie sau ceva legat de literatura. Ai foarte multe posibilitati. Depinde spre ce ai vrea sa te inclini. Succes :*!

| Dumnezău a răspuns:

Scenarist de filme pornografice.

| kytty12 a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit pentru note .....ai puta sa iti algi o cariera care te satisface adica sa it placa.DE ex daca iti alegi ceva ce nu iti place o sa fi super obosita cand ajungi acasa desi o sa fie usor cea ce faci, dar daca iti alegi ceva ce iti place timpul va trec mai usor.

| LadyLu a răspuns:

Pai daca esti buna la toate materiile, poti sa iti ei un serviciu bine platit! Ca si avocatii(castiga mult)!

| gloria_1375 a răspuns:

Felicitari pentru rezultate! Intrebarea mea este ai inclinatie spre stiintele umaniste sau stiinte exacte? In functie de acest lucru poti sa iti alegi o meserie.

| Paywa explică (pentru gloria_1375):

Pai sunt la profil real matematica-informatica, dar imi plac romana si engleza foarte multhappy

| TuguiMihai1 a răspuns:

Alegeti domeniul care te pasioneaza...
Numai asa vei fii implinit cu cariera ta...

| KeepCalmAndLove a răspuns:

Bună!

Descoperă in afara orelor ce îți place cel mai mult să faci de exemplu mie îmi place să fotografiez și să filmez, voi fi fotoreporter! Nu poți afla chiar pe loc ce vrei să devii, ci pe parcursul timpului îți vei da seama ce îți place să faci!

Baftă!

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Poti merge la limbi straine.