| Deniskovici a întrebat:

Am o intrebare, poate suna mai stupid asa dar, sunt grele pobele din armata(SGP), adica eu sunt de la "tara" si fac sport aproape in fiecare zi(munca si asa mai departe), ma gandesc ca nu o sa fie asa de dificile...pareri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi trebuie să te interesezi în mod specific in ce constau probele. Tu poti sa fii activ, dar pe alt domeniu, nu mereu se echivaleaza. Si eu merg la sala si am forta, dar daca as da proba de alergat as fi praf, desi sunt "activ." La fel si invers, daca eu alergam 10km pe zi si eram activ, nu inseamna ca sunt bun la flotari. Va trebui sa te antrenezi specific pentru proble care sunt, nu poti sa nu te pregatesti deloc si sa te astepti ca te va duce conditia fizica. Da, e un plus, munca de tara, lopata, mersul, iti da o anumita forta si rezistenta, dar e posibil sa nu semene deloc cu ce ai tu de facut si sa fii surprins ca nu te descurci.

1 răspuns:
| Deniskovici explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, tot respectul.