| MonsterManiacs a întrebat:

Am o problema... ieri ma uitam la sfarsitu unui serial (MASH) cand toti spuneau ce o sa faca mai departe. Si atunci am realizat ca eu nu stiu prea bine ce o sa fac si pierd timp valoros. Eu vreau sa lucrez in domeniul IT dar exista multe "categorii" : programator ( cu algoritmi ), web designer, programator windows, programator bios, puteti sa imi spuneti care sunt si celelalte ca sa ma hotarasc in ce "categorie" vreau sa lucrez si sa incep sa invat singur pentru ca la scoala pff nu invat nici in 10 ani

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Man, toţi s-au uitat la serialul ăla laughing
Stai liniştit că până ajungi să termini o facultate mai şi apar vreo 3 categorii de "programatori". Fratele meu, tu crezi că o să termini nişte studii şi cineva o să te angajeze acolo unde vrei tu? Serios acu', e bine dacă o să te angajezi în domeniu, darămite să şi ajungi cine ştie ce inginer de obscurităţi. Pentru tine, învaţă singur de toate, absolut de toate, că nu strică. Şi-apoi vezi ce îţi oferă piaţa muncii când ajungi în momentul în care trebuie să te angajezi, pentru că oricum, de învăţat va trebui mereu să înveţi singur. Deci pregăteşte-te pentru orice dinainte!

2 răspunsuri:
| MonsterManiacs explică (pentru DakotaRoyse):

Ok mersi de raspuns o sa incerc cu ce imi spune ala de la scoala si mai mult cu ce invat singur acasa

| aumih16 a răspuns:

Serialul mash a fost cel mai tare serial american merita sa-l vizionezi ori de cate ori vrei