| Nolkyz a întrebat:

Am observat o chestie. Un mare numar de copile isi doresc sa ajunga actrite. Ceea ce mi se pare absolut enervant, in sensul in care ele nu stiu sa faca diferenta dintre un actor si o vedetusca care doar joaca. Cred ca e vorba de slaba promovare a adevaratelor modele. Deja am ajuns sa involuam. Daca o tinem tot asa, unde ajungem? Ce credeti ca trebuie facut pentru a nu se mai insufla in mintile copiilor aceste modele de falsi artisti? Nu de alta, dar imi creste tensiunea cand vad n-spe mii de pustoaice indragostite de nu-stiu-ce Selena Gomez sau Joe Jonas sau Dragusanu (care a avut si ea un rol intr-un film) si care vor si ele sa ajunga, vai draga, actrite.

Răspuns Câştigător
| anyia a răspuns:

Slaba promovare a adevaratelor modele exista la noi in cantitati uriase si tu nu poti face nimic sa schimbi asta. Da, involuam, si asta se datoreaza caracterului infect al intregii tari, nu al unui anumit numar de persoane.Sunt promovate non-valori dar noi le incurajam...cine nu a auzit de Simona Senzual, Zavoranu, Selena Gomez, Hanna Montana sau dumnezeu mai stie care!?
Problema e ca noi nu mai stim sa facem o selectie intre lucrurile de calitate si gunoaie si astfel ne impacam cu jegosii astia iar copiii, care ar trebui sa creasca ghidandu-se dupa anumite principii, privesc aceste fete lipsite de valoare si le divinizeaza. Deoarece nu le sunt prezentati adevaratii oameni si deoarece unui parinte ii este usor sa-si lase plodul 3 ore uitandu-se la Disney Channel decat sa vorbeasca 10 minute cu el. Cumparam gheozdane cu Selena sau haine cu Miley crezand ca asta ne face mai smecheri..copiii nostri sunt in pas cu moda! Parintii sunt vinovati ca incurajeaza falsitatile astea iar copiii nu mai gandesc singuri ci asteapta sa faca la fel ca ceilalti, sa devina copiile nereusite ale cuiva.

4 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Ele trateaza actoria ca o ocazie de a deveni faimoase nu ca le place sa simta vorbele sa la spuna cu sufletu sunt doar niste...

| Simina1619 a răspuns:

Nu toate fetele. Eu in martie fac 15 si vreau mult sa fiu un arhitect.

In cls. a IV-a, multe colege vroiau sa fie actrite, au crescut acum vor medic sau multe altele.

Tot ce trebuie e sa le expice cineva acest lucru big grin

| Nolkyz explică (pentru Simina1619):

Intr-adevar, nu toate, dar multe au aere de vedeta si ele inca isi curata mucii cu maneca...

| Simina1619 a răspuns (pentru Nolkyz):

Nu stiu, eu zic ca e putin si vina parintilor....nu doar a lor, dar si a lor.