| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg care mi-a spus ca are un tic nervos nasol, la cap
M-a rugat daca il pot ajuta sa renunte la el, si ce se intampla daca insista in a continua ticul respectiv?
Ii poate afecta gandirea
Funda pentru un raspuns bun care sa il ajute!
P.S Probabil categoria e gresita. scuze

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Prima data cand ai zis la cap, credeam ca are o problema mintala, acum are o problema fizica.
Si eu aveam un tic: Imi ridicam umerii in sus foarte des fiindca purtam sacou si ma deranja.
Am inceput sa fac asa si fara sacou, pana mi-a spun un prieten,, Nu mai face asa ca nu e bine, este ciudat"
Tot am continuat sa fac, dar mai rar, pana cand un coleg a zis,, Ba, voi il vedeti pe Dani cum face? rolling on the floor " si au inceput sa faca la fel ca mine.
Am ras cu ei si am incercat sa nu mai fac, am renuntat la acel sacou fiindca era putin mai mare si gata!
Poate scoti o idee principala din ce am zis eu.
Poti face misto de acel prieten pentru al dretermina sa nu mai faca asa. La mine a mers!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca te ajuta daca nu spui cum se manifesta acel tic?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

El stie

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fie sanatos.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Lol

| DanielPH a răspuns:

Poate ca clipeste foarte des, poate ca ridica din umeri fara motiv, poate ca da din cap, poate ca isi trosneste degetele sau oasele.
Nu dai detalii nu primesti ajutor.
Pot doar sa iti zic sa il duci la psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DanielPH):

Isi misca capul des