| Vlad006 a întrebat:

Am un prieten din Algeria ce doreste un loc de munca în Romania, daca sunteti interesati va rog sa ma cautati

18 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Sa plece in tara lui!
Din cauza lor nu avem noi salrii de mii de euro pe aici caă vin să muncească ei pe mai puțin

| GabehAle a răspuns (pentru RxTx):

Sa inteleg ca nici romanii plecati in vest nu au ce cauta acolo, nu?

| Sophieka a răspuns:

Il cunosti pe acest asa zis prieten?

Sunt foarte multi din Algeria, Ghana si alte tari de genul care cauta sa lege prietenii cu Europeni si nu numai pentru a-i face pe oameni sa ii ajute sa scape de acolo.
Este un numar foarte mare de ei, care incearca zi de zi sa excrocheze oameni de bani prin diferite metode.
De asemenea sunt multi indivizi, atat barbati cat si femei. care incearca sa seduca oameni, sa se indragosteasca de ei doar pentru a le trimite bani.

Nu il poti ajuta. Lasa-l sa aplice pentru job-uri in diferite tari si sa se roage Divinitatii sa reuseasca sa plece de acolo. Nu te straduii prea mult pentru el.

| ionelpopesque a răspuns:

Am eu un loc de munca. Este o plantatie de bananieri. S-au aclimatizat in Olt. Este ceva nou in tara si avem contracte cu tari precum Anglia. Banana din Olt >> Banana Africana

| RxTx a răspuns (pentru GabehAle):

Nu stiu cum sa iri explic eu ca pe aici mulți au venit si au vrut pământ și apă!

| RxTx a răspuns (pentru ionelpopesque):

La mina de uraniu i-as trimite pe toti cei ce nu sunt nascuti in tara aceasta sa muncească acela este singurul loc pe care l-as oferi de muncâ pentru emigranți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wrong path.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa!

| Vlad006 explică (pentru RxTx):

Nu din cauza asta, din cauza noastra ca suntem foarte puturosi, ei stiu ce sunt greutatile si nu se da înapoi de la nici un serviciu oferit

| Vlad006 explică (pentru Sophieka):

Rusine de aceasta parere, nu cer bani, cer un loc de munca cinstit, sunt oameni cu facultati care se înjosesc pentru un loc de munca cinstit.

| darrio2007 a răspuns:

Adica tot noi sa te cautam? Esti amuzant rău.

Bula
| Bula a răspuns:

Ce meserie, ce experienta si ce referinte are?

| Vlad006 explică (pentru Bula):

Este medic veterinar

Bula
| Bula a răspuns (pentru Vlad006):

Nu prea are cautare.
Sunt multi absolventi si aici, dar lucreaza in alt domeniu.
Doar daca ii rezolvi la o firma sa-l ceara NOMINAL pentru ceva merite (mai bune decat absolventii de aici, disponibili) si sa incheie un contract de munca, sa-i rezolvi sa primeasca si drept de stabilire pe durata cntractului de munca.
E destul de complicat.

| Vlad006 explică (pentru Bula):

Nu îi este rusine de munca, omul accepta si pe santier, nu este cu pretentii asa cum sunt multi pe la noi.La noi ne pricepem foarte bine la datul cu parerea si la etichetat oameni, în rest cam greu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce să mă intereseze în special, că el e din Algeria?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vlad006):

In primul rand nu-l cunsoti si nu stii cu cine ai de aface! Astia sunt implicati in droguri, armanent, terorism samd.
Daca este un om cinstit si muncitor, poate sa aplice singur pentru viza de munca in Romania, daca nu, sa stea in tara lui ori ai sansa sa-l sponsorizezi singur, daca tu crezi ca asta este pretenul tau cel mai bun si vrei sa te sacrifici pentru el.

| SimonaBubu a răspuns:

Pe centura, nenea.