| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut o emisiune cu 2 taraturi azi, ca oameni nu-i pot numi (asa lipsiti de intelegere si empatie) si ma intrebam:pe ce criterii sunt angajati astia in televiziuni sa apara pe sticla?

16 răspunsuri:
| Jei729bd a răspuns:

Păi sunt puși ca să facă publicul să râdă, că așa e la noi în românia, se promovează prostia din păcatesad în plus cu cât mai mulți se uită cu atât primește postul de televiziune mai mulți bani:I

| Unsfatbun a răspuns:

Aia mă întreb și eu! Este inadmisibil să vezi așa ceva la tv in ziua de azi.
Tu nu vezi că 2 analfabeți din Vaslui au disperat o națiune întreagă?
Ne-am bucurat atunci când am scăpat de 0TV, dar au continuat să apară alți handicapați. Că de astfel de specimene chiar nu ducem lipsa deloc.
Este o situație scăpată de sub control. Kanal D și Antenele, cu emisiunile lor de tot rahatul, aducând în platou toate parașutele, punându-le etichete de vedete. Probabil asta se caută acum cel mai mult.
Dacă te uiți la un meci, nu poți să vezi o reluare, pentru că bagă publicitate.
S-a ajuns prea departe!

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce emisiune?

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Păi sunt angajați după cât de mult rating pot să aducă.

| valentin123231 a răspuns:

Satisticele spun ca publicul asta vrea sa vada din pacate. Si daca asta se cere asta se ofera

| valentin123231 a răspuns (pentru valentin123231):

Statisticile*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jei729bd):

Nu,nu prostia, ci rautatea, lipsa de intelegere, lipsa de omenie. Prostia se mai trateaza, se gasesc solutii.Un prost il inveti cum e bine sau rau dar o jigodie fara caracter, fara omenie, ce faci cu ea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Da de ce sa te uiti la aia 2 din Vaslui? schimbi canalul si sa se uite tata mare la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Imi pare rau dar nu pot face public numele emisiunii. Pot doar sa-ti spun ca PRO TV gazduieste emisiunea, ca sa zic asa. Pacat, are si alte programe de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru unu3doi2trei1):

Vesnicul rating...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru valentin123231):

Care statistici mai precis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru valentin123231):

Vorbeam de criterii la angajare nu de statistici. Ca nu se uita angajatorul la statistici cand angajeaza. Intelegi limba romana? ca intrebarea e clara. De unde si pana unde spun statisticile ce criterii de angajare sa aiba un angajator?

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rând nu sunt redus mintal să-mi pierd timpul, stând gură-cască la debravații ăia.
Doar că astfel de emisiuni ar trebui suspendate, cand vezi atatia copii amărâți în România. De ce nu fac emisiuni educative?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

TVR face emisiuni educative in special. Dar daca esti atent fiecare televiziune are ceva bun : de exemplu antenele au avut "In premiera ". Nu e de nota 10, dar de ce sa alegi Acces direct si nu cauti pe net arhiva "In premiera"?
Si corect e "depravati" nu "debravati ".
Toti ar trebui sa facem ceva pentru copiii aia amarati, dar in primul rand statul roman care e dator sa-i ajute si sa nu-i uite ca pe niste obiecte pe care s-a depus praful.

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama că am scris greșit, suflețel frumușel, doar că nu am avut chef să mă auto corectez. Oricum, mulțumesc frumos pentru atenție!winking
Iar chestia asta cu acei copii amărâți, pe care statul român ar trebui să-i ajute... uită de asta.
Statul român nu face decât să-și bată joc de proprii cetățeni, injosinu-i și umilindu-i in ultimul hal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Nu e bine, copiii sunt cei care ajunsi adulti vor munci si vor sustine statul.