| Pitic a întrebat:

Am vazut o multime de anunturi despre lucratul de acasa, adica lucrezi acasa pe calculatorul propui, câteva ore și primesti un așa zis salariu? Mă intreseaza aceasta opțiune. Ma poate ajuta cineva cu câteva informatii?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt numeroase asemenea anunturi --- dai de ele pana si la subsolul diverselor articole! Insa, niciunul nu pomeneste despre un contract cu cel care presteaza munca.
Deci, nimic serios in privinta platii! Te sfatuiesc sa le ignori, daca nu vrei sa ajungi in situatia de a presta o munca voluntara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce lucrezi. Daca ai ceva skill-uri poti presta o munca de freelancer pe website-uri cum sunt urmatoarele:
www.fiverr.com
www.microkorkers.com
www.odesk.com
www.elance.com
www.guru.com

Dar ia-ti gandul de la contract. Nimeni nu-ti va oferi un contract fara un interviu si fara sa semnezi niste acte.
Bafta!

| Irinamujoperufe a răspuns:

Se da foarte multa teapa prin astfel de anunturi, nu avea incredere in ele!

| KodrutZ a răspuns:

Daca ai vazut anunturi, atunci erau tepe. Crede-ma ca stiu ce vorbesc.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Odesk e uwork acum. In rest, si bune, si rele. Chestiile gen fiverr sau microworkers mi se par o simpla pierdere de vreme.