| xcristix a întrebat:

Am vazut pe brosura la liceul tehnic din buzau o specializare numita tehnician operator de tehnica calcul(calculatoare)cica te invata sa instalezi tot felul de piese in calculator,piese periferice,deci instalarea calculatorului,intretinerea pc-ului,etc. si vroiam sa va intreb cum e la profilul acesta,a fost cineva? v-a placut sau nu? ce ore se fac? se face si programare? se face mai multa matematica decat in alte licee? va rog ajutati-ma si pe mine ca nu stiu la ce liceu sa ma duc, a si am uitat sa va intreb si de medie, dau funda cui ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| ioanatehnic a răspuns:

Este un liceu super, eu sunt eleva in clasa a XI-a la acest liceu. Nu o sa gasesti nicaieri o atmosfera mai placuta ca aici. La acest profil se face operare pe calculator si depanare hard si soft. Programare se face foarte putin. Matematica se studiaza 3 ore pe saptamana iar in clasa a 12-a se fac 2 ore suplimentare pregatire pentru bacalaureat (gratis). Avem ffff multe concursuri si activitati extrascolare la care poti participa. Intra aici pentru a vedea cateva dintre aceste activitati http://www.youtube.com/......p?/results Profesorii si directiunea ne sprijina f mult. Te asteptam... Mediile de intrare sunt mari la servicii (7-8) si mai mici la celelalte specializari. Asta pentru ca liceul are f multe clase (suntem un liceu f mare si de aceea se ajunge si la medii mai mici)

1 răspuns:
| xcristix explică (pentru ioanatehnic):

Si ce medie imi trebuie pentru tehnician operator tehnica de calcul?