| RoryM a întrebat:

Am vorbit astazi cu cineva si ne luasem in vorba despre ce as vrea sa devin
si eu i-am raspuns actrita.

Iar persoana respectica mi-a raspuns "actorii din ziua de azi numai prea castiga asa bine iti recomand sa nu te faci, ce ai sa faci la batranete? ai sa stai sa mori de foame".

Acum sunt intr-o stare foarte, foarte proasta.
Nu stiu ce sa mai fac.

8 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Este foarte adevarat ca actorii din Romania sunt foarte prost platiti, iar daca nu esti un real talent, e si mai rau... Daca chiar iti place si esti buna la actorie, incearca, dar gandeste-te din inainte si la un plan de rezerva. Succes!

| RoryM explică (pentru IonuţR1995):

Multumesc mult.
Dar prin alte tari?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o ruleta ruseasca actoria, daca esti foarte bun probabil nu iti faci probleme financiare. dar daca traiesti de la un rol la altul nu ai nicio siguranta

| Sn4k3 a răspuns:

Cei din Romania da.
In alte tari sunt multi actori foarte bine platiti, doar ca trebuie sa fii foarte buna ca sa reusesti.

| UnBroken2016 a răspuns:

NU toti sunt Robert Downey Jr. ca sa ai 50 de milioane de dolari la film laughing. Chiar si asa nu vad viitorul tau prea stralucit in Romania. Ma uitam la un actor roman in America, Sebastian Stan parca se numeste, o duce bine ca a aparut in filmul Capitan America si alte chestii minore pe langa dar asa cine stie pe unde era. Daca nu ai parinti cunoscuti in industrice care sa te ajute sa te ridici nu cred ca o sa ai cine stie ce succes.

| MariaElenaAnime a răspuns:

Ma fetito ascultama pentru a deveni o mare actrita trebuie in primul rand sa fii travistit. Mai intai trebuie sa te duci la preot sa te spovedesti, apoi iei urmatoarea carte si o citesti cu sfintenie facandu-ti cruce la fiecare cuvand "Mircea Badea un mare scriitor?" scrisa de Gigi Becali. Api te duci la Mircea Badea si ii ceri un autograf dupa care iei o bila ditnraia ca a lui Miley Crush te urci pe ea si incepi sa canti " Ca o apa cristalina" Cristi din Banat. Apoi singurul lecru ramas este ca trebuie sa faci baie cu Elena Udrea adica s-o floceste la. Acest ritual trebuie repetat de cel putin 5 ori pentru a deveni o mare actrita. Concediile is mereu cu seful in biroul sau pe scaun., salariul depeinde cat il satisfaci iar cea mai buna companie este MaricicaGigica. Iar cursurile nu trebuie facute, dar ritualul de mai sus.
Succes!

| RainmakerX a răspuns:

Invata foarte bine engleza... s-ar putea sa te ia cei din strainatate daca esti un talent adevarat.

In Romania nu prea ai ce face... in multe domenii, nu numai in actorie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ajungi in Hall of fame, nu happy