| CMGeorge98 a întrebat:

Ar fi posibil ca un banal Casier ( la un fast food) dedicat si devotat in ceea ce face, sa devina cu timpul un agent de vanzari?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Bafta,succes!

| Simpatic a răspuns:

Tu crezi ca agent de vanzari este un fel de Director General intr-o corporatie?

Nici nu este macar o relatie de tip sef-subaltern intre casier si agent de vanzari, una e una si alta e alta!

" Succesuri "

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa lucrezi în vânzări ai nevoie de un singur lucru... Papagal. Ai papagal e suficient de ușor.

| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca se poate.

| johnnny123 a răspuns:

Binențeles că este posibil, dar ce legătură au una cu alta?

În plus, nu e ca și cum "agent de vânzări" este vreun mare post greu de obținut. Poți să ajungi agent de vânzări cu un minim de efort și capacitatea de a vorbi articulat...

| ReddY25 a răspuns:

Da,normal

| StoicAnalysis a răspuns:

Oricine poate sa inceapa ca agent de vanzari undeva, chiar si fara experienta. Am fost contactat acum 2 ani de o firma, dupa ce mi-au vazut cv-ul postat pe bestjobs, pentru a ma duce la un interviu de angajare pe post de agent de vanzari. Eu le-am explicat ca nu sunt interesat si chiar daca as fi, nu am experienta in domeniu. Raspunsul lor a fost asa :"Haideti totusi la interviu, sa va convingeti la fata locului. Cine stie, poate o sa va placa". Si in cv-ul meu nu am pus nimic care sa aiba treaba cu vanzarile.

Deci daca chiar vrei sa te angajezi ca agent de vanzari, cauta anunturi pe net. Gasesti la greu.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Da! Orice este posibil dacă îți dai interesul să te dezvolti si sa progresezi.