| Alindania a întrebat:

Are careva idee cu ce se ocupa Facultatea de Inginerie Electrica?

4 răspunsuri:
| Timeea2001 a răspuns:

Acultatea de Inginerie Electrica este un membru marcant al Consortiului Facultatilor de Electrotehnica din Romania, fiind una dintre cele mai vechi si prestigioase componente ale acestuia.

| Alindania explică (pentru Timeea2001):

What? Vreau sa stiu concret ce studiezi acolo, nu ce fel de facultate este! big grin

| Timeea2001 a răspuns (pentru Alindania):

Facultatea de Inginerie Electrică, prin programele sale de studiu, răspunde necesităţilor pieţei muncii de la noi din ţară şi evoluţiei generale a acestei pieţe, punctele forte ale facultăţii fiind: concepţia diversificată a ofertei curriculare la nivelul studiilor de licenţă, programe de master cu caracter de aprofundare, corp profesoral caracterizat prin competenţă ridicată, cercetare ştiinţifică fundamentală şi aplicativă de nivel inalt, baza materială in continuă modernizare, integrarea in aria europeană a educaţiei şi cercetării.

| Alindania explică (pentru Timeea2001):

Uite cum stau lucrurile: apreciez ca te-ai obosit a-mi da un raspuns dar eu vreau sa stiu ce naiba poti face dupa terminarea Facultatii de inginerie electro-mecanica, ci nu "necesitatilor" cui raspunde ea si bla-bal-bla; asa ca daca nu stii, mai bine nu mai incurca lumea degeaba! big grin