| anonim_4396 a întrebat:

Are rost sa inveti 12 clase?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te obliga nimeni, oricum e nevoie si de forta de munca necalificata sau fara studii superioare.

| Korman a răspuns:

In societatea in care traim e nevoie de oameni de viitor.In plus o sa fie caam greu sa te angajezi undeva.

| Suiram06 a răspuns:

Nu, mai bine mergi in Italia si muncesti 16 ore pe zi si mananci cremwursti vidaţi până îţi ies pe urechi si apoi vii înapoi în România şi te dai rotund că ai BMW deşi ai slăbit 20 de kilograme şi spargi 500 de euro cu băieţii în cluburi ca apoi să ceri bani împrumut să mergi înapoi laughing
Făceam caterincă, nu mă lua în seamă, însă eu consider că 12 clase sunt elementare dacă vrei să nu se uite lumea la tine precum la un analfabet, dar mai contează să şi rămâi cu ceva după cele 12 clase.
O seară bună!

| Fatamuntilor a răspuns:

In mos normal te ajuta sa-ti faci cariera.

| Solsagan a răspuns (pentru Korman):

Nu, e nevoie şi de ăia care să facă munca de jos.

| mimiwewem a răspuns:

Desigur că are rost! Măcar 12 clase să ai dacă nu vrei să faci facultate! [ nici cu 10 clase nu faci nimic] Termină-ți 12 clase... e doar liceul...