| anonim_4396 a întrebat:

Are sens să faci facultatea de drept în ziua de azi?

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, sigur că da, dacă ești foarte, foarte bun. Absolvenții de Drept merituoși își găsesc joburi foarte bune, provocatoare, interesante și bine plătite.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Dacă ai de gând să stai cu capul in cărți toată viața ta și dacă privi din familie cu venituri mari atunci da.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă te pasionează domeniul, da.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

"Dacă ai de gând să stai cu capul in cărți toată viața ta" o spui de parca e un lucru dau.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mi-am spus punctul de vedere, este ceva rău in legătura cu asta? Este strict părerea mea. happy mulțumesc pentru înțelegere

| brokxy a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Nu trebuie sa fi foarte bogat daca vrei sa devi avocat trebuie doar sa ai ambitie si sa iti placa sa inveti, eu nu am mers la facultate de avocat deoarece boala mea nu imi permite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place, da. Ar fi si mai bine daca ai pe cineva in sistem pentru a te pune pe un loc caldut dupa absolvire. Daca vrei sa te faci avocat sa cunosti un avocat bun care sa te ia pe langa el. Daca vrei notar sa ai o ruda notar care sa te ia in birou. Sau sa inveti foarte bine pentru a reusi la INM pe post de procuror sau judecator.