| Zaho a întrebat:

As vrea ca in viitor sa fac grafica pentru jocuri. Ce facultate trebuie sa fac pentru asta?

12 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Facultatea de Informatica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde pana unde vrei sa mergi cu grafica aia. daca vrei doar sa creezi modele ti ar fi mai utila o facultate de arte. daca vrei sa si implementezi acele modele atunci clar ai nevoie de o facultate de profil info si multa multa matemtica

| HalloweenSamy a răspuns:

Facultatea de informatica si robotica

| KodrutZ a răspuns (pentru Eduard619):

Timpenie mai mare ca asta nu puteai sa spui.
@Zaho: Daca ai "mina" fa tot posibilul sa intri la Arte. Cu facultatea de informatica faci un rahat - raportat la ce ai zis ca intentionezi tu. Un Maya/3D Max/etc. poti sa inveti de capul tau si am impresia ca se face ceva si pe la Arte, depinde de sectie. La info insa nu o sa faci niciodata desen/arta la modul la care e nevoie pentru a face cu adevarat grafica pentru jocuri.

| Zaho explică (pentru Eduard619):

Nu design grafic sau ceva asemanator?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru HalloweenSamy):

Ce treaba are robotica cu designul?

| Eduard619 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da du-te tu omule la arte daca esti praf la calculatoare si vrei sa faci jocuriwinking

| Eduard619 a răspuns (pentru Zaho):

Https://www.uauim.ro/......ii/sfa-61/ asta ar putea sa te ajute; D funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru Eduard619):

Suferi de analfabetism functional. Nu e o rusine, se intimpla la vreo 70% dintre romani. Citesti una si intelegi ce vrei tu. GRAFICA PENTRU JOCURI, da? E ca si cum ai zice ca nu poti sa faci designul ambalajelor de mincare pina nu ai terminat facultatea de chimie alimentara, asta se intelege din ce zici tu. Incearca sa ai oleaca de logica!
@Zaho: Da-i funda milogului, sa nu plinga.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zaho):

Uite breh aici un link relevant - http://www.uad.ro/......eo_P.C.I./
P.S. Nu, nu vreau funda.

| Eduard619 a răspuns (pentru KodrutZ):

Se vede ca esti un matur din ala frustrat care isi da aere depomana...te-am pupat.

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

@Edisor: Nu ma pupa, daca esti gay cauta pe cineva pe aceeasi felie. Nu sint deloc frustrat, doar ca ma deranjeaza astia care sar ca musca in lapte ca tine, fara sa aiba habar despre ce vorbesc.