| Radandam a întrebat:

As vrea sa dau la Drept, adică sunt dispus sa stau și sa învăț, dar treaba e ca eu învăț mecanic și îmi e ca o sa uit mai ales ca e foarte mult de reținut... Trebuie sa ai o memorie de fier sa reușești sa termini Facultatea? Cate ore pe zi ar trebui sa înveți sa faci fata la o asemenea facultate? Practic nu ai timp deloc?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Explică asta profesorilor că trebuie să iși revizuiască materia și să te învețe lucruri reale din care sa faci bani azi palpabili in societatea actuală din meseria ta nu fantasmagorii si lucruri de pe timpul lui pasvante chirru!
Spune-i ca te roade foamea si că trebuie să muncești așa că ai venit la facutate să înveți lucruri care să îți potă îmbunătățî în mod real munca ta din domeniul mecanici pe care deja o prestezi ca angajat la un service auto!
Spunele să termine cu matematica pentru că sunt niște mincinoși că în viața de mecanic chiar nu ai nevoie de mai multă matematică de cât ai învățat în liceu și dacă o să îti trebuiască atunci o să pui mâna pe internet o să cauți in ziua respectivă formula si gata o să rezolvi problema.
Intreabăi când vezi că bat câmpii cu lucruri care nu au nici o legătură cu realitatea cum poți să aplici azi chestia aia ca să scoți un ban să îti cumperi un hot dog!?

| Radandam explică (pentru zilog):

Hello! Băiatul ești bine? Poate tu lucrezi ca mecanic sau îți rupi cocoasa pe șantier, și încerc sa te înțeleg, ca te roade foame și lingi pe acolo

| zilog a răspuns (pentru Radandam):

Eu sunt multe și momentan nimic am multe școli șî diplome am muncit în românia până când am ajuns la concluzia că aproape toți românii sunt cârpaci zgârciți hapsâni avari țepari excroci jepcari nesimțit egoiști invidioși mânioși răzbunători...
Acum după 20 ani de sclavageală pentru români ca și electrician electronist automatist programator electromecanic pneumatist hidraulist și multe altele care nu le mai enumăr că să nu fiu luat la mișto că asta știu hapsânii să facă cel mai bine.,
Am ajuns la concluzia că nicăieri în țăra aia nu e un loc bun pentru a face ceva pentru că dacă cumva îți merge bine se găsește cineva să îți dea în cap chiar vecinul concurența sau dacă te duci ca și angajat vei fi umilit folosit stors de toate puterile și resursele și intr-un final aruncat la gunoi. Sau dacă o iei pe cont propriu si mergi pe la clienți cu traista în băț ei o să se vaite că nu au cu ce să te plățescă și în loc de bani pe munca prestată o să se plângă că nu au bani sau o să îți dea țeapă amenințări și foarte puțini dintre ei chiar bani.
Acum mă lupt să învăț mai bine limba Engleză șî ca să muncesc aici 5 ani să pot renunța la cetățenia de Român apoi o să și uit că am avut vreo dată treabă cu România. APOI CHIAR EU CÂND O SĂ AM O ALTĂ CETĂȚENIE CÂND O SĂ VĂD ROMÂNI ÎN TARA IN CARE MĂ AFLU O SĂ DAU TELEFON LA POLIȚIE SĂ VINĂ REPEDE SĂ II CAUTE ȘI IN MS-DOS! și o să îmi fac o manie din a suna la poliție când văd români să vină să îî intrebe de sănătate!