| anonim_4396 a întrebat:

AS vrea sa devin life coach, pentru asta trebuie sa fac o facultate?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

NU, trebuie doar sa ai papagalwinking
si eventual ceva cursuri sa dai binewinking la... ascultatoriwinking

| Libelle a răspuns:

Eu nu ii inteleg pe astia. Au impresia cu totii ca au gasit reteta succesului in viata si le-o vand celor mai naivi ca si cum acelasi lucru ar functiona pentru toata lumea. Ok, ok, trebuie sa muncim ca sa ne atingem scopurile si sa ne pastram calmul si optimismul atunci cand ni se pare ca ni se scufunda barcile, dar cam atat! Mai departe, tot ce tine de life coach e o prostie, doar un alt produs al vietii moderne in care asteptam sa ni se dea totul pe tava.
Terminati cu prostiile si gasiti-va ceva cu adevarat util societatii de facut in viata.

| Nevroza a răspuns (pentru Libelle):

Si eu cred ca e inutil. Succesul se afla in noi. Dar respectivii zic ca "ai nevoie de sfatul lor pentru a-l gasi"... si te duc astfel in faliment. Mai bine citesti carti decat sa asculti, deoarece experienta te face ceea ce esti.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cursuri sa dai bine iti trebuie si sa fii "tare in gura".