| εмiLч97 a întrebat:

Aș vrea să știu câte ceva legat de tehnică dentară: ce se face la facultate, ce fac după și dacă găsesc ușor de lucru, dacă sunt bine plătiți tehnicienii etc.

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Fimea doar ce a terminat tehnica dentara si e mare bataie de joc in acest domeniu la angajare,daca ai norocul sa te primeasca vreun laborator te tin cateva luni in probe fara sa fii platit pana ori renunti tu ori iti gasesc ei nod in papura,daca ai bafta sa nimeresti peste un patron corect sunt sanse de castig bun am inteles, dar noi inca nu am gasit acel patron corect, cat priveste ce faci in facultate se fac si cursuri teoretice si practice, torni dinti, ce altceva

| AdrianTzar a răspuns:

Sunt bine plătiți cei care lucreaza cu stomatologi foarte căutați. Cunosc pe cineva care este la facultate și deja lucrează cu un stomatolog, a fost destul de greu să intre la facultate, este admitere de probă practică (trebuia să modeleze un dinte sau anumite forme neregulate, și o probă cu modelarea sârmelor), deci dacă vrei să intri, să te pregătești din timp.

| Felys a răspuns (pentru AdrianTzar):

La examen se modeleaza dinti din ghips, asta cu sârmele e tarziu prin anul doi

| AdrianTzar a răspuns (pentru Felys):

Stiu că în Timișoara s-au dat sârme la admitere.