| Marrythenight a întrebat:

Ati putea lucra la morga? ce parere aveti despre cei care fac asta?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu unul sincer nu.
Urasc oamenii, si pe multi vreau sa-i vad morti, asta nu inseamna ca as avea curajul sa-i omor eu, sau macar sa fac ce fac oamenii de la morga.
Trebuie sa ai mult sange rece ca sa faci asa ceva, si un curaj al dracu de mare, nu mi-ar fi frica de morti, dar mi-ar fi... scarba cred, sa pun mana pe unul.
Deci, bravo lor, eu unul ii respect.

| Narcis2007 a răspuns:

Banuiesc ca dupa un timp te obisnuiesti(mai ales daca esti medic) oricum nu as vrea sa lucrez acolo

| BiuL a răspuns:

Am facut medicina legala la drept, nu mi se pare lucru. Medicii legisti castiga si foarte bine. Aia as putea sa fiu, ca imi plac medicina, dar din ala care spala cadavrele sau stiu eu, nu.
"Ce parere aveti despre cei care fac asta?" mi se pare deplasata intrebarea asta, pana la urma si sa lucrezi la morga e o meserie, si legala si morala. Moartea face parte din viata asa cum face parte si nasterea.

| Marrythenight explică (pentru BiuL):

Nu am zis ca e ceva ilegal etc. Nici nu m-am referit la asta. M-am referit la faptul ca toti avem caractere diferite, nu multi ar face fata...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as putea sa fac asa ceva zic eu acum, probabil al fel ziceu si cei care lcreaza cu mortii in general. Ideea e ca sunt bine platiti si cu timpul te obisnuiesti. Inceputul e mai greu