| VictorashM a întrebat:

Bacău vs Petroșani? Avantaje și dezavantaje!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe bune chiar compari un oras cu aproape 200.000 locuitori, un oras puternic dpdv economic al Romaniei cu Petrosani... un oras mort cu aproape 30.000 locuitori?

| TheAce a răspuns:

Petrosani e un oras in moarte clinica din pacate (alaturi de Vulcan si imprejurimi). Comparatia nu prea are insa sens, decat daca esti din Petrosani si iti doresti sa pleci (te sfatuiesc sa o faci). Bacau e totusi un oras dezvoltat cu o populatie de vreo 6 ori mai mare si perspective multiple.

| VictorashM explică (pentru TheAce):

Merci,nu le prea cunosc deloc, de asta am intrebat