| AvalohAlyn a întrebat:

Bonjour.Vreau sa va cer parerea.In prezent sunt la seral la profilul protectia mediului.Am fost in a 9 la un colegiu economic foarte bun, profilul comert si m-am mutat fiindca vroiam la filologie sau la stiinte sociale.Am nimerit la stiinte sociale dar am nimerit o clasa oribila cu fete usoara si baieti vagabonzi.Nu mi-a placut.S-a facut intre timp sa aman anul din probleme medicale.L-am pierdut asta e.Problema e ca in momentul acesta as vrea sa ma mut iar la stiinte sociale fiindca ma pasioneaza la nebunie,cred ca ati vazut,imi place mai mult psihologia,istorie,geografie,franceza(nu si engleza),religia,romana etc.
Intrebarea este oare imi dau directorii aprobare de la liceul acesta care este slab de tot(asta ar mai fi un motiv)A si am uitat,aici am la seral oameni de toate varstele,ma simt extraordinar aici,e mai lejer,e frumos dar nu-mi place profilul deloc,ecologie, pe cine ar interesa asta ma rog? Pe ecologi nu pe mine.As putea sa ma mut? Ce motiv sa bag? Avand in vedere ca am mai "calatorit" si m-am mai "invartit" la 2 licee si ma cunosc bine ambii directori,de la economic si de la cel filologic,social. Directorul asta de la protectie nici nu m-a vazut, vine prin clasa si face inspectia ca se plictiseste dar na..Deci.Vreau un raspuns complet, motivat si bun de la voi.Va multumesc din suflet.Eu zic ca depinde 50% de voi, TPU si depinde 50% de decizia directoruluilaughingCe sa fac?

5 răspunsuri:
| Alecsandra95 a răspuns:

Buna! happy
Eu zic ca te vor primi. Ii explici directorului de la liceul unde vrei sa mergi ca tu acolo iti doresti sa-ti termini liceul, ca profilul respectiv iti place. happy Nu cred ca ar fi vreo problema, doar in cazul in care nu esti un baiat ok.
Oricum, sper sa dai de intelegere din partea directorului si sa te primeasca. happy

| AvalohAlyn explică (pentru Alecsandra95):

Ok.Merci de raspuns. Faza e ca sunt baiat FOARTE LINISTIT!

| Alecsandra95 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Atunci nu este nici o problema! happy Mergi cu incredere la scoala respectiva.

| AvalohAlyn explică (pentru Alecsandra95):

Ma tot gandesc mereu daca ma primeste directorii, liceul asta de protectia mediului nu prea are elevi si s-ar putea sa nu lase asa usor sa le plece un elev, mai ales ca sunt un elev care invata bine

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu am fost in situatia ta, iti urez bafta