| croix a întrebat:

Bun… sunt puţin în dubii în legătură cu facultatea pe care ar trebui să o urmez. Este adevărat că nu ştiu toate opţiunile, de aceea pun această întrebare. În principiu, vreau să dau la Drept, însă parcă nu este exact ceea ce aş vrea să fac pe viitor. Îmi place foarte mult Geografia, limbile străine, să călătoresc, să organizez diverse lucruri. Luând în calcul lucrurile pe care le-am precizat mai sus, ce facultate, să mă exprim aşa, mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Deci cu geografia si limbile straine ai putea face turism, relatii internationale sau studii politice (cine stie ce ambasador ajungi).
cu limbi straine si organizare lucruri ai putea sa faci comunicare si relatii publice
doar cu geografia poti face doar geografia
doar cu limbi straine faci limbi straine sau jurnalism
ai putea merge si la ASE la sectia cu predare in limbi straine (au engleza, franceza si germana parca, depinde ce limba stii)
ai mai avea o optiune suplimentara, pina te hotarasti ce sa faci si pina termini facultatea poti face un curs de ghizi si poti deja castiga ceva din turism, macar in vacante, sa te ajute in facultatewinking succes!

2 răspunsuri:
| croix explică (pentru mixxjim):

Ambasador, cam optimist! Să zicem... happy Chiar mă gândisem la relaţii internaţionale. Mersi de sfat, chiar îl voi lua în considerare! happy

| mixxjim a răspuns (pentru croix):

Cu mare placere, ma bucur ca ti-am putut fi de folos. mult succes!