| Lovξ a întrebat:

Aceasta intrebare este foarte importanta pentru mine deci daca puteti sa raspundeti cat se poate de serios, va sunt recunoscatoare! Am 17 ani in curand voi face 18 si imi doresc sa plec din Romania in favoarea Americii la scoala, am acolo o ruda care ma poate ajuta cu tot ce se poate pana voi fi pe picioarele mele, dar exista o mare problema, viza este greu de obtinut...acolo nu poti merge asa ca ti-a venit tie o dambla..si nu stiu ce sa fac. o solutie, un sfat de la cineva care stie despre ce vorbes...chiar m-ar ajuta. Multumesc!

5 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Intereseaza-te de programele de viza pentru studenti, scolari... locuri de munca temporare pentru studenti...deoarece viza de turist este aproape imposibil de obtinut on conditiile tale.

| Lovξ explică (pentru e1xtz):

Pai si daca vreau sa ma mut acolo ce ar trebui sa fac pentru a fi posibil?

| e1xtz a răspuns:

Hei.ia forumurile la rând si documenteaza-te, fa munca de cercetare, este prea mult de spus, si nu am stare sa iti tastez atâtea detalii.
Daca dupa a 12-a te înscrii la o universitate, ulterior aplici pentru un program de schimb de studii pentru studenti, sau de lucru pentru la vara anul următor, si ulterior ramai acolo, efectiv ei, ca stat asta nu isi doresc, dr aceea este asa greu de ajuns, dar tu iti atingi scopul, asta daca te incadrezi in toate detaliile.
Mai exista viza turistica, dar putin probabil sa te incadrezi criteriilor, te miros aia repede la interviu si in proportie mare te vor refuza...

Daca e lasa-mi skype..si..iti mai dau detalii din ce stiu.

| Lovξ explică (pentru e1xtz):

Nu am skype, dar lasa-mi ceva,, un fb sau e-mail...id. orice, chiar mi-ai stranit curiozitatea

| e1xtz a răspuns (pentru Lovξ):

Ti-am lăsat msj.