| AndreeeaDaniela a întrebat:

Am 14 ani si m-am hotarat inca de pe acum cam ce meserie as vrea sa urmez.Vreau sa dau la Medicina. Spuneti-mi va rog frumos(cei care stiti) din ce se da mai exact admiterea si cam ce o sa se intample in cei 6 ani(parca) de facultate.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Până dai tu la medicină, se vor mai modifica lucrurile.

Nu pot anticipa ce meserii vor fi căutate peste n ani.
Bănuiesc că energetica neconvențională, motoarele pe hidrogen, medicina energetică, medicina naturistă, genetica medicală, IT-ul, medicină specială (creierului, glandelor, organelor de simț, șamd.), farmacologia naturistă și specială, ceva din zona economică, construcțiile, materialele compozite, dentistica, etc.

Deci medicina ar fi o alegere destul de bună dacă te orientezi spre : medicina energetică, medicina naturistă, genetica medicală, medicină specială (creierului, glandelor, organelor de simț, șamd.).

3 răspunsuri:
| AndreeeaDaniela explică (pentru MMihai):

Multumesc!

| BlackFuneral a răspuns:

Îţi spun un singur lucru:dacă nu ai medie de admitere la un liceu bun apucă-te de o limbă străină pentru că se intră mai uşor dacă dai şi la o limbă străină, să nu stai ca mine până în ultimele luni şi să te trezeşti că nu ai medie.

| AndreeeaDaniela explică (pentru BlackFuneral):

Multumesc! E bine de stiut! Te pup:*