| ricodelocrom a întrebat:

Buna, am 15 ani si termin clasa a 8 a si vreau o cariera in marina dar nu pot sa fac liceul militar. Ce pot sa fac sa ajung acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are prea mare importanta profilul liceului, asa ca nu este necesar sa faci liceul militar pentru a candida la o facultate de marina. Important este sa termini liceul cu diploma de bacalaureat, sa indeplinesti conditiile cerute pentru a candida si sa reusesti la examenul de admitere.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Ce legatura are liceul militar cu marina?
daca nu cumva ai vrut sa spui marina militara...

| sierra1 a răspuns:

După liceu, dacă mai ai dragoste pentru marină, vei găsi calea. Fă liceul acum

| ricodelocrom explică (pentru ziftode):

Da scuze armata marină