| DeeaRoxana a întrebat:

Bună, am 16 ani și vin clasa a X-a... Fac 17 in luna noiembrie.
Întrebarea e dacă există vreo cale prin care aș putea scurta perioada liceului sau cel puțin frecventa... Am auzit de doi ani într-un an sau frecventa redusă, dar nu am reușit să găseasc multe informații...
Țin să termin școala pentru că nu ști niciodată când ai nevoie de diploma aia.
Sunt dispusa sa accept orice, doar sa știu că anulez o sursă de stres și pot sămi aranjez programul singura
P.s. am deja o meserie, dar pe care nu o pot practica așa cum ar trebui pentru că nu am timp
Poate că voi știți mai multe și mă puteți ajuta. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o cale.
Pentru a face 2 ani de liceu intr-unul singur trebuie sa fii elev exceptional iar la frecventa redusa se fac 5 clase de liceu (IX - XIII).

7 răspunsuri:
| bondden15 a răspuns:

Video chat?

| DeeaRoxana explică (pentru Ioandelasal):

Și pot să fac frecventa redusa chiar dacă nu sunt adult?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DeeaRoxana):

Da, se poate, mai ales daca lucrezi.

| DeeaRoxana explică (pentru Ioandelasal):

Ai putea să-mi dai și unele detalii, poate un luni? Ești tare drăguță, mulțumesc de sprijin?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DeeaRoxana):

Ce detalii vrei si ce intelegi prin "poate un luni"?
P.S. Nu pot fi "draguta", sunt barbat si am aproape 72 de ani.

| DeeaRoxana explică (pentru Ioandelasal):

Link. îmi pare rău... Și pentru greșeală dar și pentru exprimare, nu mi-am dat seama. In acest caz sunteți un domn foarte amabil. Mulțumesc!

| DeeaRoxana explică (pentru DeeaRoxana):

Mi-a trecut ceva pe la ureche, dar nu sunt sigura... De aceea am ridicat o întrebare aici