| RazvanPasss a întrebat:

Buna, am 17 ani și sunt un codificator bazat pe ingineria inversă, preponderent în limbajul de programare c++, deși sunt fluent și în c#. Totuși, am o curiozitate, voi putea sa gasesc o slujbă începând de la vârsta de 18 ani, bazata pe aceasta latură?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti codificator?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Smells like Republica Moldova to me...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dude, nu am auzit vreodata pe cineva sa angajeze oameni care sa faca reverse engineering. E ca si cum ar angaja bucatari si i-ar trimite la alte restaurante sa guste ce fac aia apoi sa le refaca in restaurantul lui cineva. Nu prea are sens, nu? Exact si cu programatorii. Angajezi programatori si destui dintre ei sunt capabili de reverse engineering, dar nu invers...

| Buzi213 a răspuns:

Nu am inteles nimic din intrebarea asta, si cum spune si Gabi, imi suna a Republica Moldova limbajul tau de neinteles

| Buzi213 a răspuns:

Poate in domeniul auto sa te angajezi, in aviatie i don't know

| Violleta2022 a răspuns:

La 18 ani nu vei putea gasi job in acest domeniu, fiindca sunt oameni cu facultati terminate, mult mai avansati si versatili ca tine, cu zeci de programe invatate, care inca isi cauta de munca sau fac freelancing.
Ti-as recomanda si tie sa inveti srios, terminand liceul si o facultate de IT, fiindca ai nevoie de mult mai mult decat un limbaj atat de limitat in It, care nu ajuta prea mult, necesitand sa stii mai multe segmente ale acestei industrii.