| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna, am 21 de ani si sunt in anul 3 la facultate. Vreau sa urmez master dar nu sunt sigura unde sa l fac. Credeti ca este mai ok in Romania sau in alta tari? Si daca in alte tari, ce tari imi recomandati? Mentionez ca vreau sa-mi iau si un job pe langa master. Imi e putin teama de ideea de a locui singura intr o tara straina, dar am avut un internship la Roma vara aceasta cu o colega si m-am descurcat foarte bine.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa urmez master...ce tari imi recomandati?"

cred că in State, la MIT ar fi drăguț!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricand ti-ar recomanda sa petreci timp in alta tara... ai multe de invatat

| gabriel2004o a răspuns:

Mai bine afară.In Romania nu ai ce învața, n-ai internship-uri(și dacă sunt se intră pe pile ca la români) iar la final vezi că mai toți fac ceva pe diploma ta că n-ai experiență

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai posibilitatea sa faci masterul in alta tara, mergi! Ia in considerare Tarile Nordice.Mult succes!

| Anonim1234567891012131415 explică (pentru dullcat):

Multumesc!