| Alexutzuu2005 a întrebat:

Bună,am fost forțat de părinții mei să mă duc la Facultate! Ei mi-au zis să mă duc la facultate de informatică pe specializarea analist programator! Eu am vrut să îi refuz și să mă duc la muncă și asta mi-am dorit mai mult dupa bac, dar dacă le zic asta o sa îmi facă rău! Așa ca am acceptat și a fost ok la început dar din păcate nu mă descurc pe acesta specializare!
Să mă retrag sau să termin pana la finalul anului?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te vei obisnui.
Sa fii foarte atent, sa nu ai absente!

| MistarGoGu a răspuns:

Ti-au plătit meditații în liceu? De ce au atitudinea asta? Ce rău sa-ti facă? Sa te bata cu coada maturii sau cu cureaua la fund ca pe unul de 10 ani? Ești major?! Cauta undeva o cazare, cauta de munca și fa-ti viata cum vrei! Sa stai intr-un mediu toxic cu asemenea parinti nu este o soluție! O sa îți bage pe gat în viitor nevasta și locul de munca? Ferească sfântul!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu face greseala asta. Si eu am patit exact acelasi lucru si am renuntat intr-un final dar anii pierduti nu ti-i mai da nimeni. Nu ai cum sa faci o facultate care nu iti place si nu ai cum sa mergi la un job care nu iti place, o sa te chinui. Mergi la munca si ai timp sa te gandesti ce studii superioare vrei sa urmezi, nu te grabi. Parintii o sa inteleaga ei