| Delia65delia a întrebat:

Buna! Am o întrebare! Daca mă duc la facultate pe profilul inginerie alimentară se face chimie grea?
Am vreo șansă daca am fost la profil uman și nu am mai făcut din clasa a 10a? Vă rog să-mi răspundă cineva care știe!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Se face in principal chimie organica care e destul de grea. Normal ca ai sanse dar trebuie sa mergi zilnic la cursuri, sa fii foarte atenta si sa mai citesti si in plus acasa. La facultate chimia se ia de la 0

| Delia65delia explică (pentru Furnicuta000):

Mulțumesc!