| AndreeaMiauDeeaMiau a întrebat:

Bunăhappy Am o întrebare mai stupidă, dar vreau sa fiu sigură!
Dacă vreau să dau admiterea la fac de medicină, menționez că voi da în 2024! Dar eu doresc să mă pregătesc de pe acum! Din câte știu în orașul meu se dă din manualul de cls a11-a și eu învăț din el și îmi cumpăr cărți și cartonașe....chiar daca ele se schimbă materia rămâne aceeași, nu?!
Ca să nu învăț și să îmi cumpăr în zadar!
Mulțumescwinking
Pare o întrebare proastă dar manualele se tot schimbă și am nevoie de o părere și dacă merită să îmi cumpăr grile rezolvate!?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stie nimeni ce subiecte si materie se va da in anul 2024 la medicina!
Totusi, chimia, biologia si fizica nu se vor schimba, de aceea este bine sa le toceste din scoarta in scoarta, ca sa fii pregatita.

7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

La medicina, ce-a mai grea e chimia, trebuie sa inveti la ultimul greu

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil vorbesti de corint, in contextul in care se tot vorbește ca se schimba cu Barrons.
Tu invata Corintul. Ei încă nu au anunțat nimic și sunt slabe șanse sa adopte Barronsul facultățile care au rămas pe manualul Corint.
Dacă voiau sa îl schimbe, o faceau odata cu celelalte universități care au decis asta.

| Nirvanaaa a răspuns:

Aia cu grilele rezolvate: anul trecut când am dat eu parca nu exista așa ceva laughing, nu am idee despre ele, ia mai întâi cartea de grile și încearcă sa rezolvi tu singurică. Oricum nu se dau exact acelea, vor fi doar asemănătoare.

| AndreeaMiauDeeaMiau explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc!

| AndreeaMiauDeeaMiau explică (pentru Brizbriz):

Okey... mulțumesc!

| AndreeaMiauDeeaMiau explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc mult

| Angelooooo a răspuns:

In 2024 admiterea se va da din Barrons