| Ecati22 a întrebat:

Bună! Am o intrebare, recent am fost la un interviu la cinema city, dupa spusele de acolo programul este foarte flexibil, iar bani primesti atâția cât lucrezi, vreau sa știu cum este sa lucrezi acolo, te exploatează sau e un loc de munca cinstit si se respecta orele de munca? Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

Te uiți la ce program are cinema city și ăla va fi programul tău dacă nu depășește 8 ore.

| anonim3248 a răspuns:

Pentru salariul minim trebuie să lucrezi 160 de ore lunar.

| Ecati22 explică:

Si plata este de 13, 12 lei pe oră, este mult sau putin, sau ok? E prima daca când voi lucra asa si nu stiu exact piața

| anonim3248 a răspuns (pentru Ecati22):

Deci 13,12 lei x 160 ore lunar = 2099 lei și este salariul normal ca să primești cât trebuie pentru 160 de ore.

| anonim3248 a răspuns (pentru Ecati22):

Deci ar trebui să ai 2100 lei salariu și eventual bonuri de masă de 600 lei pentru program de 160 de ore lunar.

| Violleta2022 a răspuns:

Te angajeaza sa sapi santuri in jurul cinematografului?
Cum adica "te exploateaza"?
Pai, pe ce pozitie te-au angajat?

Director general
Sef de sala, care supravegheaza privitorii si personalul muncitor sau
Femeie de servici, care are obligatia sa mature sala de cinema si sa spele wc-urile?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Program flexibil la muncă? Păi ce crezi ca ăia te angajeaza sa stai pe scaun sau sa dormi? Stai in picioare 8 ore sau daca stai pe scaun lucrezi la calculator nu va fi usor, la serviciu este greu sefii stau cu gura pe tine mereu nemultumiti tu nu vei sti sa faci nimic, colegi răi care nu te ajută deloc, astea sunt conditiile la serviciu nu te angajezi sa tai pe telefon, ce varsta ai? La unele joburi ti se ia telefonul il baga in vestiar sub cheie si il mai vezi cand termini programul de munca. Bani putini si muncă multa ca la balamuc.

| Ecati22 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cine a spus ceva de stat pe telefon? N ati citit bine întrebarea, caut un loc de muncă student fiind

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ecati22):

Nu lua în seamă ce scrie acest Cristi. Pentru el peste tot el apocalipsa.