| nCansu a întrebat:

Am si eu niste nedumeriri. As vrea sa fac facultatea de actorie din vara( acum sunt pe clasa a 12 a.), iar dupa ce termin sa plec in alta tara pentru a merge la castinguti pentru niste roluri in filme sau seriale. Vi se pare o idee buna? Stie cineva cam ce se da la admitere concret? Eu am citit de pe site-ul facultatii si nu prea m-a lamurit. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Normal, daca iti place teatrul de ce sa nu devii "Un erou" in Romania, este un "job" destul de frumos si distractiv. O sa te puna sa faci un rol, si asta le da lor idei despre tine, ma refer sa fii foarte atent cum "Emitii, cum citesti, cum pronunti". Succes!

2 răspunsuri:
| nCansu explică:

Multumesc mult pentru raspuns. Si eu sunt de aceeasi parere in legatura cu meseria de actor.

| nCansu explică (pentru Diavolcata):

Multumesc mult pentru raspuns. Si eu sunt de aceeasi parere despre meseria de actor. Imi place foarte mult si chiar cred ca am talent, adica am fost acum cativa ani cand nu stiam daca vreau sa fac asta sigur, la un fost actor din orasul meu si mi-a spus ca am talent si daca fac facultatea asta m-ar ajuta mult si pentru primirea unui Rol.