| jadelee a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. mama mea a lucrat la Rulmentul Brasov si are nevoie de documente, foi doveditoare care sa confirme orele suplimentare pe care le-a lucrat in perioada 1968-2004. stiti cumva un nr de contact si adresa unde s au arhivat acest fel de documentele?

2 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Firmele sunt obligate sa aiba contabili, administratori. Doar ca acestia lupta pro industrie si contra muncitor.

Ei cred ca omul i se da gratuit. Centrul este mutat de la persoana in institutie (vezi teoria jocului).

Burghezii tot timpul vor spune: "mai mult", pentru cresterea industriei iar acel mai mult ti ce cere tie. Centrul este mutat de la mijloc la ei. Ei tot timpul vorbesc din perspectiva firmei nu a ta.

Iar tu platesti cu mai mult efort pentru ca ei sa creasca in statistica. Ei cresc in statistica si tú pierzi in efort. De aici vin bolile.

| ValentinaXXI a răspuns:

Poti vedea:
Adresa: Str. George Barițiu nr. 34, Brașov.
Telefon: +40 268 472 432.
Email: Brasov@arhivelenationale.ro.
Daca fabrica a fost reorganizată poti incerca să cauți noile entități (poate au preluat arhivele) sau casa de pensii. A trecut ceva timp :'(