| anutsa55 a întrebat:

am si eu o mica intrebare. Sunt clasa a 12 a si nu m-am decis inca la ce facultate vreau sa merg. Care credeti ca e de viitor? Undeva unde ma potangaja imediat dupa facultate sau din timpul facultatii.Eu vreau sa aleg intre "Inginerie si management în alimentaţie publică şi agroturism", ASE, sau Politie. Inca nu sunt prea decisa.

7 răspunsuri:
| tommysipunct a răspuns:

Fara suparare dar nu-s asa de bune optiunile pe care le-ai enumerat mai sus.

| 14Luna2002 a răspuns:

Poliția.

| anutsa55 explică (pentru tommysipunct):

Si care ar fi buna? da mi un exemplu te rog.

| ALGator a răspuns:

E una din acestea trei care iti si place? Altfel sunt echivalente in privinta carierei.
Politia s-ar putea sa atraga cu niste avantaje oferite pentru angajatii ei.

| asperger3 a răspuns:

Dintre toate, dar ai nevoie de economie, limbi straine, matematica(nu foarte multa)si informatica pentru ASE dar Depinde profilul(gen cig-contabilitate si informatica de gestiune, si alte profile)

| neutrino a răspuns:

Daca esti buna mergi draga la Politie pentru ca ei iti asigura un viitor superior celui din civilie.

| anutsa55 explică (pentru 14Luna2002):

La politie o sa merg dar vreau sa depun dosar si in alta parte. ca in caz ca nu intru nu as vrea sa stau un an acasa