| irina4219 a întrebat:

As vrea sa devin dansatoare sau instructor de dans, însă părinții mei spun că nu pot fiindcă nu pot dansa până ies la pensie etc... Pe scurt, că nu e o carieră pe care poți să o practici până la o anumită vârstă. Dar voi ce ziceți? Ce fac dansatorii când avansează în vârstă?

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Dar poti fi si dansatoare/instructor de dans si sa faci si un curs de calificare intr-un alt domeniu care ti-ar mai placea. Nu strica niciodata sa mai ai 'ceva' de rezerva. Cunosc o tipa, e instructoare de dans dar a facut contabilitate si un curs de cosmetica. Deci cand s-o decide vreodata sa se lase de dansuri, se va putea angaja ca si contabila sau cosmeticiana la salon pana la pensie.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dansatorii si instructorii pot dansa pana la 80-90 de ani, daca fac din asta o profesie!
Ce spun parintii tai nu-i adevarat!
Sunt profesorii de dans, care danseaza pana mor.

| irina4219 explică (pentru Andra9pk):

Mulțumesc Andra9pk ❤️

| Andra9pk a răspuns (pentru irina4219):

Nu ai pentru ce ❤ mult succes pe viitor si fa tot ce iti propui si ce iti place.