| trocki1238238409238409 a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu care e salariul unui agent debutant in politie in 2023. Sunt interesat sa urmez o astfel de cariera fiindca mereu mi-a placut sa ajut oamenii si sa incerc sa imbunatatesc totul in jurul meu. In acelasi timp, ma intereseaza si salariul unui incepator, care termina Scoala de agenti de politie de la Cluj, fiindca acolo ma gandesc sa merg. La ce suma ma pot astepta in prima luna dupa absolvire? Se mai merita sa te faci politist in 2023 sau esti bataia de joc a tuturor?

5 răspunsuri:
| Crhis a răspuns:

Dupa absolvire daca devii agent poti lua intre 3000-7000 de lei

| Crhis a răspuns (pentru Crhis):

2500-3000 de lei cand esti nou si cu cat devii mai vechi pana in 7000

| sierra1 a răspuns:

Primești, ca tânăr polițist, un salariu de funcție, de 3.491 lei BRUT

https://www.snppc.ro/......ie-bd11148

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Sunt interesat sa urmez o astfel de cariera fiindca mereu mi-a placut sa ajut oamenii si sa incerc sa imbunatatesc totul in jurul meu." In cazul asta fa-te orice altceva, numai politzai nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să ajuți oamenii și să ai și bani mulți, caută altceva.