| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să știu dacă are rost sa faci postliceala dupa clasa a 12a. As vrea sa merg la kinetoterapie, dacă a făcut cineva ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| CompanyBad a răspuns:

Eu am facut postliceala de info dupa ce am lut bacu'
Poti si o facultate, le poti impaca pe amandoua.
Trebuie gandit in perspectiva
Bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Un lucru ar trebui sa stii inainte de a face o postliceala sau chiar o facultate, nici una din ele NU vine cu loc de munca asigurat!

Poti face cate scoli si facultati vrei, ca de nu esti capabil sa umblii pe la interviuri si sa-ti gasesti singur de munca, tot acasa la mama dormi, cu capul pe teancul de diplome.
Al naibii de trist, dar perfect real si adevarat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru CompanyBad):

Diferenta este ca, dupa a 12-a daca nu ia BAC-ul, NU poate face facultatea, dar poate face o postliceala.

| CompanyBad a răspuns (pentru Violleta2022):

Cu bacul luat se poate opta pentru postliceala, optiuni sunt mereu