| Thecurious a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu daca un student se poate transfera la o alta facultate -cu un alt profil- din aceeasi universitate, dupa admitere (dupa ce locurile au fost repartizate).

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Imi cer scuze, nu am vazut faptul ca ati precizat "alt profil".
transferul se poate face numai de la o facultate sau specializare la o alta cu profil identic sau apropiat iar daca doriti sa mergeti la o alta specializare trebuie sa va inscrieti la facultatea respectiva

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Depinde de facultate, in general te poti transfera doar dupa ce ai terminat primul an de studiu

| Thecurious explică (pentru BroascaCuElice):

Si vei fi repartizat in anul 1 sau in anul2 (caz in care trebuie sa sustii niste examene).

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

Era o intrebare, imi cer scuze pentru lipsa semnului-"?".