| Floreenofficial a întrebat:

Buna! Ați renunțat vreodată/v-ați dat demisia vreodată la un job,loc de muncă? Eu da, o data.Mersi!

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Da. Nu poti sa tolerezi chiar orice de dragul unui salariu sau al colegilor sau al unor avantaje sau de teama de a nu ramane fara serviciu. Important este sa poti sa te descurci in perioada dintre joburi.

13 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Da,am renuntat la un liceu de munca din cauza unei sefe care ma trata cu bataie de joc si nu ma respecta.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu mi-am dat demisia de cel puțin 20 de ori.
Odată mi-am dat-o după numai 3 ore de lucru. Când am plecat i-am spus șefului să se ducă de unde a venit.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns (pentru KronstadtRevival):

Nu. Am trimis-o cu bicicleta, să facă mișcare lol

| Frank51 a răspuns:

Da, de vreo 5-6 ori.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da.Probabil toti am facut asta cel putin o data. Daca vrei si contexte, citeste pe aici https://www.reddit.com/......c%C4%83_e/

| alisa201921 a răspuns:

Da, din cauza unei probleme de sănătate

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De doua ori: o data ca nu m-a platit si n-am stiut ca-i gratis sa-l dai in judecata si a doua oara ca am vrut sa ma mut de la locul de munca la unul mai bine platit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bravo! De ce mi-ai dat nefolositor?

| Floreenofficial explică (pentru Salontanul):

Ți-am dat folositor!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Floreenofficial):

Da! Multumesc! Altcineva m-a gratulat cu "nefolositor" si la alt raspuns. Am gresit eu. Scuze!