| ioanaale06 a întrebat:

Avand in vedere ca vine vara si cel mai probabil o sa lucrez.as dori sa stiu daca nu stiti ceva job onlinebig grin pentru ceva bani in plus.mi-ar placea sa lucrez pe PC.sa fac diverse chestii. Daca stie careva cv as fi recunoascatoare de informatiebig grin

2 răspunsuri:
| WarriorInReserve a răspuns:

Depinde în ce domeniu on-line. Legal,ilegal...
Security researcher se plăteşte destul de bine, cauţi vulnerabilităţi în site-uri mari gen paypal, Sony, facebook... şi le raportezi, primeşti cam 800 de dolari pe un XSS.
Poţi să faci asta cu el sau să-l vinzi pe piaţa neagră, un xss în facebook sau yahoo se vinde şi cu 2000 sau 3000 dolari.

| ioanaale06 explică (pentru WarriorInReserve):

In domeniul legalbig grin
Ms oricum de ajutor