| Nistor_Madalina_1980 a întrebat:

Bună, bună
Vreau sa fiu polițistă..crime, investigații
Si vreau sa stiu daca exista asa ceva la liceul militar din Câmpul Lung
Si mai exact cu ce medie poti intra, plus pe ce materii sa ma bazez mai mult?
Fac karate de 4 ani. Și la proba sportivă cred ca m.as descurca bine

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din liceul militar nu ajungi politist, pentru aceasta va trebui sa urmezi, dupa terminarea liceului si obtinerea diplomei de bacalaureat, o scoala de politie, respectiv Academia de Politie sau o scoala de agenti de politie.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Chiar daca crezi ca te-ai descurca, fa toate probele dinainte. Dar ce treaba are Armata cu Politia? Din clipa in care ai fost admisa la Liceul Militar esti omul armatei, locuiesti in cazarma, mananci la popota potrivit legii privind hranirea pe timp de pace, imbracata in haina statului; nu ai ce cauta la Politie. Armata te angajeaza automat. Armata vrea sa aiba oamenii ei, instruiti de ea, cu spirit de corp si mentalitate militara. DAR. Poti sa faci Academia de Politie, DUPA liceu, la Baneasa, tot in cazarma, tot structura militara.

| Nistor_Madalina_1980 explică (pentru Ioandelasal):

Aaa... multumesc mult, chiar nu stiam?

| Nistor_Madalina_1980 explică (pentru minrest):

Aa...ok, am inteles ❤ multumesc

| minrest a răspuns (pentru Nistor_Madalina_1980):

Academia de Politie, dupa un liceu civil. Cine a intrat la Liceul Militar, a inceput cariera militara, nu are treaba cu Politia.