| BabitauBabitau a întrebat:

BUNA! Când pornesc laptop-ul trebuie sa aștept aproximativ 15 minute ca sa pot intra în ceva(ex: my computer, Yahoo Messenger etc...) și dacă dau pe ceva și nu aștept vreo 15 minute mi se blochează. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Windows-ul.
Asa face si la mine si am aceeasi problema.
Probabil ca nu ai Winows-ul original, nu are licenta si de asta, a expirat.
O alta varianta ar fi ca ai memoria leptoplui prea mica si ai date multe in el.
Mai sterge din ele si vei vedea daca asa va merge.
Sper ca raspunsul meu sa iti fi fost de folos.
Bafta!

11 răspunsuri:
| CharlieHarper a răspuns:

Ai foarte multe instalate, ia un program ceva gen CCleaner și fă o curățare.Mai șterge din fișierele care nu le mai folosești, golește coșul de gunoi, etc.

| karinaangel a răspuns:

Inseamna ca laptop-ul tau are o defectiune.Sau poate ai descarcat ceva de pe net si ai bagat virusi in el. Oricum, nu e normal sa astepti un sfert de ora ca sa intri pe mess sau pe altceva.
Nu stiu, poate trebuie sa-l duci la reparat?

| elicopterultau a răspuns:

Incearca programul CCleaner si daca nu merge asa incearca sa mai dezinstalezi din programe jocuri etc. si daca nu functioneaa nici asa baga din nou windowsul.
Sper ca te-am ajutat
Fundabig grin?

| thecakeisalie a răspuns:

De indicat ar fi o reinstalare de windows, si o curatare a evacuarii. Adica ia-l frumos in mana, uita-te pe unde 'suge' si pe unde scoate aer, si apuca-te sa sufli in el pana iese tot praful. Ar fi bine daca ai avea ceva cu aer comprimat, eventual un aspirator care sa traga foarte bine sau sa sufle.
Daca crezi ca ai virusi multi, de indicat ar fi sa salvezi de pe el ce ai important si sa-l formatezi total odata cu instalarea windows-ului.
Spor!

| nimeeee a răspuns:

Mie mi se intampla asa, inseamna ca ai virusi si trebuie sa iti reinstalezi windowsul...asa mie si mie laptopul si am sa il reinstalez! daca il reinstalezi trebuie sa iti copiezi imaginile din laptop iar daca e vechi windowsul poti sa il duci la cineva priceput sa iti bage windows 8 apoi sa iti bage din nou programele!

| BabitauBabitau explică (pentru anonim_4396):

Crissa27 cum as putea sa vad daca mi-a expirat licenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BabitauBabitau):

Adica vrei sa spui daca ti-a expirat windows-ul?
De la perioada instalarii windows-ul care nu este original nu tine mai mult de doi ani.
Gandeste-te de cand il ai instalat.

| NFC5498 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba tine mult eu am windows 7 pe laptop din 2009 si nu am avut nicio problema si nu era original era activat cu crack

| alecs91 a răspuns:

O reinstalare de windows ar rezolva problema

| BabitauBabitau explică (pentru anonim_4396):

Laptopul meu este Samsung... si am Samsung Recovery Solution 4 si acolo poti sa dai ca si cum reinstalezi windowsul. eu l'am facut pe al meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc frumos pentru fundita