| RM a întrebat:

Ce imi puteti spune despre facultatea de medicina? Merita? Nu merita? Am cautat informatii si pe net dar parerile au fost impartite. Daca este vreun student disponibil sa ma ajute cu cateva informatii il rog sa imi lase un mesaj privat. Sunt in clasa a 12-a si trebuie sa aleg o facultate cat mai repede ca sa am timp sa ma pregatesc.
PS: Sunt baiat. happy
MULTUMESC!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nevasta unchiului meu a facut facultatea de medicina si lucreaza intr-o farmacie, eu zic ca merita nu neaparat sa te bagi la farmacie dar se cauta medici in Romania pentru ca multi au plecat in tari straine si inca ceva iti mai zic, daca tot vrei sa ajungi medic sa nu ceri spaga ca lumea are nevoie si ea de bani.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere intrebi. Din punct de vedere al muncii: e multa, dar frumoasa. Din punct de vedere al banilor: minim pe economie si o viata in saracie (daca esti cinstit). Din punct de vedere al satisfactiilor profesionale: enorme daca stii sa le apreciezi

| asjdvfg a răspuns:

Uite nu sunt eu in clasa 12-a dar stiu ca trebuie sa cauti si sa nu te lasi batut, in plus medicina nu e rea daca iti place pftim du-te, nu astepta ca cineva sati creeze drumul creazal singur.pa.

| BillieArmstrong a răspuns:

Cred ca esti singurul care poate raspunde la intrebarea asta! Daca iti place si te-ai vedea medic sau farmacist in viitor atunci merita, in schimb daca tie nu iti place si ai alte vise nu te lasa influentat de ceilalti. tu esti singurul care poate sa ia decizia asta
Nu conteaza ce zic parintii. in majoritatea cazurilor parintii iau prea multe decizii in privinta viitorului copiilor lor.normal si parerea lor e importanta... dar pana la o anumita limitahappy
Sper ca gasesti o facultate exact genul tauhappy Succes!

| RM explică:

Da, imi place biologia si as vrea sa fiu medic. Insa, se pune si problema banilor pentru ca facultatea este foarte scumpa. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| danafatu a răspuns (pentru RM):

Fac medicina si e superba! Nu as schimba niciodata decizia pe care am luat-o. bafta

| danafatu a răspuns:

Sunt membru junior si nu ma lasa sa dau mesajebig grin da-mi add pe id dana. fatu daca vrei sa aflii mai multe ca pe TPU nu putem comunica, din pacate.