| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna, ce parere aveti despre sistemul din politie, conditiile de munca, salar? Am terminat recent liceul, la facultate nu am prins loc, iar parintii mei imi canta in struna sa intru la politie insa nu ma pasioneaza atat de mult, am auzit de foarte multi politisti de care se plang de sistem si nu as vrea sa ajung acolo ca pe urma sa regret. Incerc sa le explic parintilor ca nu e tocmai meseria pe care mi o doresc, dar nu ma asculta si insista mult pe tema asta, nu stiu ce sa fac, daca trebuie sa ascult de ei sau sa fac ce consider ca e mai bine pentru mine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci, de ce nu te duci la armata?
Salariul este foarte bun, mai primesti si ajutor la chirie si transport, plus contract de munca de 4-5 ani cu posibilitatea sa-l extinzi cat vrei tu.

| florin926481f a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă și salariul din mapn e foarte bun…nu mai spun ca tu faci referire la postul de sgp care culmea e cel mai prost plătit și cel mai "murdar".