| Alexand3ru1 a întrebat:

Buna!
Ce scoala, facultate trebuie urmata ca sa devii Politist Local in institutie publica(Primarie, Finante).
Sau e doar pe baza de concurs ocuparea postului respectiv?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, politistii locali nu au nicio calificare

| Alexand3ru1 explică (pentru suntserios):

Multumesc.

| Raducons a răspuns:

Ocuparea postului e doar pe baza de concurs

| Alexand3ru1 explică (pentru Raducons):

Multumesc

| anonimg a răspuns:

"Ce scoala, facultate trebuie urmata ca sa devii Politist Local in institutie publica(Primarie, Finante)."
Raspuns: Ca sa ajungi sa lucrezi intr-o institutie de felul acesta ai nevoie sa inveti la "facultatea cu pile/cunostinte." Altfel nici sa nu visezi ca vei ajunge sa lucrezi acolo.
Romania e corupta pana in maduva oaselor ei. Orice nerv al ei este corupt. Nimic n-a ramas curat, neintinat.

| Alexand3ru1 explică (pentru anonimg):

Tnx.

| InVisible99 a răspuns:

Pupincurismul laughing

| InVisible99 a răspuns:

In Romania ai parlamentari cu facultati la privat facute acum recent cu pile, tarani prosti cu diplome de 5 care iti conduc tara si schimb legi, proaste care o ard cu "haududu" pe engleza de balta, primari cu goagal si gramatica pentru vb "a fi" data naibi, deci tu ce crezi?

| Alexand3ru1 explică (pentru InVisible99):

Nu stiu ce sa mai crezi.
Ramane de vazut...ce se va mai intampla pe viitor in mai bine sau mai rau, nu ramane decat sa fim optimisti pentru noi ...ca sa putem trece mai departe cu speranta in mai bine.