| anonim445dd a întrebat:

Bună,cer opinia celor care au mai lucrat la Jumbo. Urmeaza sa ma angajez si vreau sa stiu dacă e pe bune ce feedback am primit de la un fost angajat, cum că ar fi un mediu de lucru oribil. Am mai văzut si pe site-ul Unde Lucram tot asa păreri negative. Ce părere ati avut de experienta?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mediul de lucru se datoareaza conditiilor de lucru si oamenilor cu care lucrezi.
Nu poti alege oamenii si nimeni nu-ti poate spune cum vei interactiona cu ceilalti.
Experienta ta poate fi diametral opusa fata de a respectivului.
Intereseaza-te de conditiile de lucru, program, salarizare, beneficii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

PS: stii ca Jumbo are magazine in mai multe orase, nu?
Deci oameni diferiti.

| SuNaM a răspuns:

Exista un site foarte bun, se numeste Unde Lucram si acolo gasesti informatii legate de salariu, mediu de lucru, evaluari si interviu la arproape orice firma mare din Romania. Cauti jumbo si pozitia si o sa vezi oameni din toate orasele ce spun. Si iti faci o idee.

| darrio2007 a răspuns:

Daca pentru cei care ti-au spus asta a fost oribil, pentru ca nu le place munca, poate pentru tine este altfel.