| decastelica1244 a întrebat:

Cum aș putea să învăț mai bine la scoala asta online? Vreau sa ma axez pe ce mă interesează pentru a ajunge în armata americană...Doar ca sunt si clasa a 8a si examene o sa fie mai grele decât anul trecut...Iar eu nu înțeleg nimic din online, apropo pe ce ar trebui sa ma axez pentru a ajunge în armata americană, pe lângă examen? Funda desigur!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pe ce ar trebui sa ma axes pentru a ajunge în armata americană"

bagă mate și română la greu (evaluare și bac monșer) și mai vb peste 4 ani

| decastelica1244 explică (pentru sierra1):

Ești sigură de rasp tău? Oricum, mersi de rasp

| florin926481f a răspuns:

Nu ti place armata romaniei dau cum?
Nu vreau sa te descurajez dar visezi prea departe, nu ajungi asa oricum militar in america.
Esti inca mic, si eu aveam vise de genu la varsta ta dar o sa cresti tu si o sa ti dai seama de ce vrei in viitor.

| decastelica1244 explică (pentru florin926481f):

Speram să nu mă întrebe nimeni despre asta...Si armata româniei e bună dar nu se compară

| Digikey a răspuns:

Dupa cum scrii ar trebui sa te "axsesi" pe gramatica de clasa a 2-a.

| Balalau95 a răspuns:

Pentru armata americana nu trebuie sa inveti nimic, aia chiar cauta soldati, nu ca in restul lumii, inclusiv in Romania, unde este concurenta, pentru ca ai salariu, casa si masa asigurate, deci isi permit sa ceara sa ai bac-ul luat, si apoi te pun sa dai examen) asa ca se dau numai niste teste de inteligenta medie, sanatate, etc.

in orice caz, asta e o intrebare neavenita aici, pentru ca, practic, te astepti ca cineva sa fi facut asta (plecat din RO direct in armata americana) si apoi sa mai si piarda vremea pe TPU

apoi mai baga niste saramura la rumegusul dintre urechi, ca, fara sa gandesti singur nu o sa ajungi nicaieri, cu atat mai putin in armata americana, asa ca cauta "ambasada americii" pe google, si apoi da-le un telefon (evident ca au numere de Romania) si aflii informatii sigure, actuale si direct de la sursa

| sierra1 a răspuns (pentru decastelica1244):

Extrem de siguri suntem, pe bune!

| decastelica1244 explică (pentru sierra1):

Nu trebuie sa fi un geniu pentru a putea intra

| decastelica1244 explică (pentru Balalau95):

Nu mă așteptam ca cineva să fi fost acolo, doar ca poate avea mai multe informații decât mine

| sierra1 a răspuns (pentru decastelica1244):

De acord dar să treci de clasa a 8 a și să iei bacu', trebuie?