| Elena1hsbsk a întrebat:

Buna!
Cum sta treaba cu raporturile de mutare in armata?
De obicei după cât timp de la începerea contractului de munca te poți muta?

Răspuns Câştigător
| Ciprian09 a răspuns:

Depinde de ambele Um ..la mine a durat 6 ani! Legal! pe sub mana te poți transfera în câteva luni! Citește RG urile sau da o tura la S1, ei sunt cei mai calificați sa ți răspundă la întrebări și curiozități!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa terminarea contarctului, la 4 sau 5 ani.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai dacă îți termini contractul cine te mai muta? Nu are logica ce scrii pe subiecte de MapN.te muti eventual la privat nu în sistem!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciprian09):

Te muti singur, cautandu-ti loc de munca la alta unitate, sau ceri transfer.
Esti cam micut sa ai habar, daca nu ai habra ca exista si asa ceva.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe lângă faptul ca habar nu ai cu ce se mănâncă subiectele de armata, arunci cu noroi în mine! Ca sa faci mutare îți trebuie avizare pozitiva de la amândouă unități tanti! Degeaba îți găsești loc dacă unul dintre cmd.nu îți dă avizul pozitiv de a pleca.inainte de a ma face fraier, documentează-te, problema e la tine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciprian09):

Uite ca am habar, fiindca unul din copii sora-mii este ofiter in armata si de la el stiu aceste amanunte.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pacat de el! Presupun ca la orice întrebare de genul, îl deranjezi pe om laughing pai eu am acces la aceste informații din interior și tu iei legatura cu nea ofițerul! Ai dreptate, ce mai discutam! Zi buna și dai bice, ești în direcția bună, ce pot spune!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciprian09):

Probail ca-i pacat de tine, daca esti un simplu soldat, ca nepota-miu este ofiter cu grad mare la apoape 40de ani, deci vechime cu duiumul.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cine ți a spus ca sunt un simplu soldat? Te lauzi cu reușitele altuia?laughing)) nu dau 2 bani pe gradele unora! Experienta am în spate mai mult decât un ofițer, plus misiuni,vto, bla bla bla! Ramai în Australia acolo, degeaba ai o vârstă! Nu mi mai da replay, chiar nu am chef sa ți dau ție explicații ce și cum! Da mi block mai bine și hai sa ne vedem fiecare de ale noastre, știu majoritatea de pe TPU ca o iei des prin ceapa!