| Alex4836 a întrebat:

Buna! Daca am 100kg pot sa intru la liceul militar? Si cat timp liber am?

9 răspunsuri:
| Salut2020 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te apuci de un sport, de contact de preferat in opinia mea, iti faci conditie fizica, slabesti si in loc sa fi greu din cauza grasimii ai fi greu datorita musculaturii, asta daca nu ai 100kg de muschi=]
Din propria experienta iti recomand box-ul deoarece acolo la antrenamente te lucreaza pana nu mai poti.
Cel mai important ar fi sa nu incepi sa nu mai mananci sau sa faci alte lucruri de genul pentru ca poti da in diferite conditii si boli destul de grave.
Timpul liber nu ar trebui sa fie o problema, daca era cum zic toti ca nu ai timp de nimic era ceva schimbat pana acum deci stai linistit.
Salut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
vezi ca sunt bareme fizice si medicale cu masuratori obligatorii si eliminatorii, unde tu nu te incadrezi.

Pune mana serios si salbeste ca nu-i posibil sa ai 100kg la anisorii astia.
Obezitatea duce la diabet, atac de inima, cancere si moarte si este mare pacat sa te prapadesti atat de tanar.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, sunt oameni de 100 kg care trag camioane cu dinții. Dacă ești forțos, nu există niciun impediment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La categoria sumo poate.

| sierra1 a răspuns:

Cred că kilele tale mai vin cu ceva. Poate cu NE-indeplinirea baremelor sportive?

| Alex4836 explică (pentru Salut2020):

Fac Karate si sala si lumea spune ca ma descurc foarte bine pentru kilogramele mele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. După ce intri, nu mai ai timp liber.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde si ce inaltime ai.
ca daca ai 1.9 si 100 kg inseamna ca esti doar bine facut.
in rest ai bareme legate de probele fizice, daca le treci bravo tie

| Frank51 a răspuns:

Nu cunosc nicio condiție legată de greutate. Poți intra.